Wróblewska-Stawowy

Kancelaria Prawna

Misja

Naszą misją jest prowadzenie nowoczesnej kancelarii prawnej, a oferowane przez nas usługi mają jeden podstawowy cel – ułatwić życie naszym Klientom. Ten cel realizujemy w codziennej pracy i z jego uwzględnieniem planujemy dalszy rozwój naszej Kancelarii. Odpowiedzi, projekty umów czy pism przygotowujemy na bieżąco, dbając o jasny przekaz i dokładną weryfikację informacji. Otrzymane założenia w połączeniu z zabezpieczeniem interesów Klienta są podstawą naszej pracy. Cenimy przede wszystkim biznesowe podejście do problemów prawnych – pomagamy je rozwiązywać (w końcu sami jesteśmy przedsiębiorcami), analizujemy ryzyko, a w trakcie konsultacji udzielamy jasnych i zrozumiałych wskazówek.

Poznaj nas

Poznaj nasz Zespół
Maciej Stawowy
Radca prawny
MniejWięcej

Radca prawny, absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Spółek SGH. W ramach Kancelarii WSKP świadczy usługi prawne dla przedsiębiorców, w szczególności w zakresie umów w obrocie gospodarczym, prawa spółek oraz nieruchomości. W ramach przygotowywanych audytów prawnych wskazuje na ryzyka inwestycyjne Klienta. Współautor książki „Prosta Spółka Akcyjna – Praktyczny Poradnik dla Start-upowca”. Prowadzi podcast prawny: „Legalne Spotkania”. Włada językiem angielskim.

Marta Wróblewska
Radca prawny
MniejWięcej

Radca prawny, absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach Kancelarii WSKP świadczy usługi prawne dla przedsiębiorców, w szczególności działających w branży e-commerce i nowych technologii. Zajmuje się też prawem własności intelektualnej i prawem zamówień publicznych. W pracy zawodowej kładzie nacisk na biznesowe podejście do problemów prawnych. Współautorka książki „Prosta Spółka Akcyjna – Praktyczny Poradnik dla Start-upowca”. Prowadzi podcast prawny: „Legalne Spotkania”.  Włada językiem angielskim.

Jakub Machowicz
Radca prawny
MniejWięcej

Radca prawny, absolwent prawa na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez The Catholic University of America, Columbus School of Law the Catholic University w Waszyngtonie we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. W ramach Kancelarii WSKP wspomaga pracę radców prawnych w szczególności w zakresie prawa spółek, prawa pracy oraz bieżącej obsługi przedsiębiorców. Włada językiem angielskim.

Aleksandra Leśniowska - Kancelaria Kraków WSKP
Aleksandra Leśniowska
Aplikantka radcowska
MniejWięcej

Aplikantka radcowska w OIRP w Krakowie, absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach Kancelarii WSKP zajmuje się wsparciem bieżącej obsługi przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa cywilnego oraz gospodarczego i handlowego, a także prawa pracy. Współpracuje również z Kancelariami Doradców Restrukturyzacyjnych. Włada językiem angielskim.

Jakub Pacan
Doradca Podatkowy
MniejWięcej

W swojej praktyce specjalizuje się w bieżącej obsłudze podatkowej spółek prawa handlowego, zarówno w zakresie podatków bezpośrednich, jak i pośrednich. Z powodzeniem doradzał największym polskim oraz zagranicznym przedsiębiorstwom zarówno w zakresie obowiązków podatkowych, jak i możliwości optymalizacyjnych. Koordynował projekty zmierzające do wykorzystania przysługujących podatnikom ulg i zwolnień dla kilkudziesięciu podmiotów, w tym również dla notowanych w ramach WIG20 oraz WIG40.
Działał w charakterze pełnomocnika w kilkudziesięciu postępowaniach podatkowych oraz postępowaniach o wydanie interpretacji indywidualnych prawa podatkowego, w tym przed sądami administracyjnymi obu instancji.
Swoje doświadczenia zdobywał w największych firmach zajmujących się doradztwem podatkowym, w tym również w dwóch z tzw. Wielkiej Czwórki.
Biegle włada językiem angielskim

Jesteś zainteresowany pracą u nas?

Istotne jest dla nas przede wszystkim praktyczne (biznesowe) podejście do problemów prawnych, dlatego najbardziej cenimy sumienność, szczerość i dobrą komunikację. Od osoby, która dołączy do naszego Zespołu oczekujemy przede wszystkim zaangażowania i dokładności, ale także – co niezwykle ważne – logicznego myślenia. Nie szukamy osób, które mają „parzyć przysłowiową kawę”, lecz takich którym powierzymy konkretne merytoryczne zadania. W praktyce: tłumaczymy, wyjaśniamy i sprawdzamy, ale jesteśmy przy tym wymagający i drobiazgowi, ponieważ zależy nam na jak najwyższym poziomie usług świadczonych przez naszą Kancelarię. Jeżeli odpowiada Tobie profil naszej Kancelarii, a opisane cechy i umiejętności nie są Tobie obce – weź udział w rekrutacji!

Poznaj proces rekrutacji

1

Wyślij nam swoje CV, wypełniając formularz znajdujący się na dole strony.

2

W przypadku pozytywnej weryfikacji przesłanego CV, otrzymasz zadanie rekrutacyjne do opracowania. Na wykonanie zadania przewidziane będą 2 dni robocze.

3

W przypadku pozytywnej weryfikacji zadania rekrutacyjnego – spotkamy się w siedzibie naszej Kancelarii. W trakcie spotkania będziemy mieli okazję poznać się osobiście, a także wspólnie ustalimy zasady ewentualnej współpracy.

4

Zależy nam na podjęciu długotrwałej i udanej współpracy, dlatego ostatnim etapem rekrutacji będzie 1 lub 2 miesięczny okres próbny. W tym czasie na pewno wiele się nauczysz, a my mamy nadzieję, że będziemy mogli odkryć Twój potencjał i Twoje mocne strony, co sprawi, że zostaniesz członkiem naszego Zespołu.